הליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל  

הליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל נפתחים על ידי חייב שחובותיו נמוכים מ- 161,236 ₪ , החייב יכול להגיש בקשה לפתוח בהליכים אלו בלשכה הוצאה לפועל שבה קיימת מחלקה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי. 

לאחר הגשת הבקשה , רשם ההוצאה לפועל יזמן את החייב לשימוע . בשימוע החייב יהיה נדרש להסביר כיצד נקלע למצב של חדלות פירעון, וכיצד החייב מתכוון לפרוע את חובותיו. 

במידה והרשם ימצא כי הבקשה מוצדקת ,הוא יפתח בהליכים ובמסגרת ההליכים הרשם ינסה לסייע לחייב להגיע להסדר תשלומים עם הנושים וכל זאת כפי שיתברר לרשם ממצב הכנסותיו של החייב. 

במסגרת ההליך יעוכבו כל העיקולים כנגד החייב , יוטלו עליו מגבלות כגון: איסור יציאה מהארץ, איסור לנהל חברה וכו' , כמו כן במהלך ההליך החייב ידווח כל חודשיים על הוצאותיו והכנסותיו , החייב יוכל לפתוח חשבון בנק מוגבל ללא שיקים ורק כרטיס אשראי דיירקט (דביט) לתשלום כנגד כסף שיש בחשבון ללא אפשרות חריגה . 

הכרזה על חייב בחדלות פירעון היא הליך משפטי אשר מקפיא את כל נכסיו של החייב , הליך זה בהוצאה לפועל הוא יחסית ובמידת האמינות של החייב והתנהלותו הכלכלית במהלך ההליך אפשר שיסתיים בתוך כשנה וחצי, על החייב לעמוד בצו התשלומים שיקבע הרשם בכל חודש וכן דוחות על הכנסות והוצאות , בסיום ההליך מקבל החייב הפטר מחובותיו ומתחיל לשקם את חייו  

הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי הינו מורכב ועלול להוביל לקשיים , חשוב לדעת על האפשרויות שעומדות לחייב לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום ובעל ניסיון רב. 

השירותים שלנו

צרו קשר

משרד:
02-577-7855

כתובת דוא"ל:
[email protected]

כתובת:
בן יהודה 2, קומה ב', ירושלים